Co je banya ?

Banya je jedinečný druh sauny pocházející z východních zemí (Rusko, Litva, Lotyšsko, Bělorusko). Tamější sauna mistři / léčitelé zvaní "banshchik" v tomto druhu sauny dokázali přírodně léčit za pomocí znalostí lidského těla a základů medicíny. Používají výhradně přírodních pomůcek, ručně vyráběných metliček pro prohřívání kůže, svalů, uzlin a kloubů, sušených i čerstvých bylin pro provonění banya sauny ale i pro aromaterapii, čajů pro zevní očistu těla a načerpání energie, střídání tepla a zimy pro léčbu artritidy a onemocnění cévního ústrojí.  Dohromady tedy dochází k celkové očistě a regeneraci vašeho těla spolu s napravením postižených svalů či bolavých míst.

Základem procedury bývá 30-60minutový pobyt v sauně s banshchikem. Před procedurou si Vás banshchik vyzpovídá ohledně vašich neduhů a bolestí, které Vám následně bude alternativními přírodními praktikami léčit. V naší banya sauně doporučujeme úplnou proceduru, tedy 2x30 minut během kterých Vám banshchik prohřeje všechno svalstvo, reflexivní masáží metličkami promasíruje kůži a povrchové svalstvo. Zapojí klasickou masáž celého těla. Následuje zchlazení organismu v bazénku a nakonec je klient uložen do horké bylinné koupele pro očistu a bylinnou aromaterapii. Následuje uspání v odpočinkové zóně s čajem. 

Díky intenzivnímu a pomalému saunování skrze banya proceduru dochází k nejkvalitnějšímu způsobu detoxikace vašeho těla a celkového organismu.

Je to stará technika díky které Vás banshchik pomalu prohřívá a zároveň často ochlazuje. Vaše tělo se tak díky absenci vody zbavuje zadržované vody ve tkáních a usazených solí a těžkých kovů. Touto metodou lze v banya sauně pročistit i játra, ledviny, střeva a samozřejmě i plíce a podkoží.

Nikdy v našich rukou nehrozí přehřátí vaše organismu nebo dokonce dehydratace. Naši Banščíci jsou léty mistry v oboru a zároveň patří mezi přední účastníky a pozice na banya soutěžích. Díky letitým zkušenostem, tisicům banya procedur a medicínských znalostí lidského těla budete v těch nejlepších a především nejbezpečnějších rukou jaké se Vám v ČR mohou dopřát.


Doporučujeme poslechnout podcast SAUNAMAGAZIN.CZ s dílem o metličkování a sauně (odkaz níže)