Saunová masáž

Chcete zažít jedinečný relax a zároveň nejintenzivnější nápravu svalů a zad ?

Máme pro vás starou banya metodu masáže z dob 13.století.

Tato metoda masáže využívá nejen benefity klasických masáží, ale také saunového tepla na detoxikaci organismu a uvolnění svalů.

Teplota v sauně nepřesahuje 40°C (není-li potřeba teplota vyšší).

Lze zapojit i baňkování (vakuová masáž).

Masáž provádíme přímo v naší banya sauně v českém ráji. 

Sauna je vytopena na 40-50°C pro příjemné uvolnění svalů a zvýšení krevního oběhu díky kterému může vaše tělo a především svaly a kůže detoxikovat (zbavovat se usazených toxinů). 

Pro kvalitnější zahřátí vašich svalů aplikujeme přiložení horkých metliček (dubové, lípové, březové, eukalyptus). 

Masáž zahrnuje celé tělo a to z důvodu obnovení tělesného krevního oběhu do všech svalů. V případě problémů s určitou partií se masér věnuje především tomuto místu.

Doba masáže je 60 minut pokud není dle usouzení sauna mistra potřeba více či pokud vy sami nevyžadujete větší péči.

Naše saunová masáž má oproti klasické masáži velikou výhodu v její intenzitě. Zatímco při klasické masáži vám musí masér dlouze promasírovat ztuhlé svaly pro jejich uvolnění před hloubkovým masírováním svalů, při saunové masáži lze využít okolního tepla a tepelně naakumulovaných lavic pro vaše prohřátí.

V případě velmi ztuhlých či zkrácených svalů lze využít benefity "horkých" saunových metliček. Ty díky jejich vlhkosti do sebe lépe naakumulují teplo, které poté přenesou do vašich svalů. Tato metoda je jedním z největších benefitů banya procedury a její magickou mocí při pomoci od bolavých, ztuhlých a namožených svalů.

Jedním z neposledních benefitů tohoto druhu masáže je zvýšená vlhkost pro otevření vašich kožních pórů a detoxikace celkového organismu díky teplu a inhalaci napařovaných bylin.

Během celé procedury vám sauna mistr několikrát doplňuje čerstvý vzduch v sauně a v případě potřeby doplňuje i pitný režim černým čajem.

Po proceduře vás necháme zabalené v ovčích kůžích přímo v sauně pro dokončení relaxu a vašeho psychického odpočinku.

Metličková BANYA procedura

Banya je jedinečný druh sauny pocházející z východních zemí (Rusko, Litva, Lotyšsko, Bělorusko). Tamější sauna mistři / léčitelé zvaní "banshchik" v tomto druhu sauny dokázali přírodně léčit za pomocí znalostí lidského těla a základů medicíny. Používají výhradně přírodních pomůcek, ručně vyráběných metliček pro prohřívání kůže, svalů, uzlin a kloubů, sušených i čerstvých bylin pro provonění banya sauny ale i pro aromaterapii, čajů pro zevní očistu těla a načerpání energie, střídání tepla a zimy pro léčbu artritidy a onemocnění cévního ústrojí. Dohromady tedy dochází k celkové očistě a regeneraci vašeho těla spolu s napravením postižených svalů či bolavých míst. 

Základem procedury bývá 30-60minutový pobyt v sauně s banya mistrem. Před procedurou si Vás banyamistr vyzpovídá ohledně vašich neduhů a bolestí, které Vám následně bude alternativními přírodními praktikami léčit. V naší banya sauně doporučujeme úplnou proceduru, tedy 2x30 minut během kterých Vám banya mistr prohřeje všechno svalstvo, reflexivní masáží metličkami promasíruje kůži a povrchové svalstvo. Zapojí klasickou masáž celého těla. Následuje zchlazení organismu v bazénku a nakonec je klient uložen do horké bylinné koupele pro očistu a bylinnou aromaterapii. Následuje uspání v odpočinkové zóně s čajem.

Díky intenzivnímu a pomalému saunování skrze banya proceduru dochází k nejkvalitnějšímu způsobu detoxikace vašeho těla a celkového organismu.

Je to stará technika díky které Vás banya mistr pomalu prohřívá a zároveň často ochlazuje. Vaše tělo se tak díky absenci vody zbavuje zadržované vody ve tkáních a usazených solí a těžkých kovů. Touto metodou lze v banya sauně pročistit i játra, ledviny, střeva a samozřejmě i plíce a podkoží.

Nikdy v našich rukou nehrozí přehřátí vaše organismu nebo dokonce dehydratace. Naši Banščíci jsou léty mistry v oboru a zároveň patří mezi přední účastníky a pozice na banya soutěžích. Díky letitým zkušenostem, tisicům banya procedur a medicínských znalostí lidského těla budete v těch nejlepších a především nejbezpečnějších rukou jaké se Vám v ČR mohou dopřát.